(Polski) PHOTOGRAPHER’S CHOICE. Michał Łuczak

(Polski) Photorapher's Choice. Michał Łuczak prezentuje: Amator

(Polski) Film i fotografia to media związane ze sobą już od momentu powstania tego pierwszego. Chociaż działania TIFF Center koncentrują się głównie na fotografii, to chcą oni poszerzać horyzonty osób nią zainteresowanych.

W tym celu stworzony został cykl Photographer’s Choice, którego formuła została sprawdzona w czasie trzeciej edycji TIFF Festival w 2013 r. Idea wydarzenia polega na zaproszeniu światowej sławy fotografek i fotografów do wybrania filmów, które są dla nich inspirujące i ważne. Następnie z jednym z artystów przeprowadzona zostaje rozmowa na temat wybranego filmu. Efekt końcowy pokazywany jest w Kinie Nowe Horyzonty i polega na projekcji wytypowanego przez fotografa filmu oraz przeprowadzonego z nim wywiadu.

1 TIFF Center listopad 2019- PCh

W ramach drugiego spotkania Photographer’s Choice o wybór filmu poproszono Michała Łuczaka, uznanego polskiego dokumentalistę. Urodzony w Katowicach fotograf od lat dokumentuje Śląsk i zmiany jakie zaszły w tym rejonie Polski po upadku komunizmu. Rozpoznawalny m. in. z cykli Nikisz i Brutal (wydanej również w formie książki fotograficznej historii ostatnich chwil unikalnego, brutalistycznego dworca kolejowego w Katowicach).
Michał Łuczak poproszony o wskazanie najbardziej inspirującego dla niego filmu zdecydował się na Amatora Krzysztofa Kieślowskiego. O tym, dlaczego dokonał takiego wyboru i dlaczego ten film jest dla niego ważny, gość listopadowego spotkania opowie na sesji Q&A po filmie.

WSTĘP NA POKAZ FILMU JEST BEZPŁATNY. Należy jednak odebrać wcześniej wejściówkę — bezpłatne bilety wydawane są w kasach Kina Nowe Horyzonty od 18 listopada 2019 (poniedziałek).

Kiedy?

22 listopada, piątek, godz. 20:00

Gdzie?

Kino Nowe Horyzonty
ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21
Wrocław

Photographer’s Choice jest kolejną odsłoną serii wydarzeń wokół fotografii organizowanych przez TIFF Center.
Drugie jesienne spotkanie odbędzie się w weekend 22-23 listopada 2019. Rozpocznie je spotkanie z cyklu Font&Fotografia, zaraz po którym odbędzie się seans Amatora Krzysztofa Kieślowskiego. Następnego dnia wszyscy chętni zaproszeni są na otwarty przegląd portfolio z Michałem Łuczakiem oraz Kolację w TIFF Center.

Kuratorka cyklu: Paulina Anna Galanciak
Partner projektu: Kino Nowe Horyzonty

Projekt finansowany ze środków Gminy Wrocław w partnerstwie z Kinem Nowe Horyzonty.