(Polski) WARSZTATY Z CYJANOTYPII

(Polski)

Zapraszamy na warsztaty z cyjanotypowych kolaży!

Cyjanotypia to jedna z najstarszych technik uzyskiwania fotografii. Stosunkowo łatwy proces wykonywania unikalnych odbitek czyni ją atrakcyjną techniką dla osób początkujących, często nie mających jeszcze z fotografią nic wspólnego. Na specjalnie przygotowanych kartkach papieru odbija się zdjęcia w negatywach lub transparentne przedmioty, takie jak np. szklanka, liść, plastik. Podczas warsztatu uczestnicy sami rozrabiają odczynniki, nakładają emulsję na papier, naświetlają oraz wywołują zdjęcia (bieżącą woda oraz wodą utlenioną). Efektem są błękitne obrazy, które po warsztatach każdy z uczestników może wziąć ze sobą do domu.

tiff_cyjanotypia_jerzywypych-54

Czas trwania: 3 godziny
Wymagania techniczne: brak
Grupa osób: od 5 do 10 osób
Cena: bezpłatne

Kiedy?

19 października, sobota, godz. 12:00

Gdzie?

TIFF CENTER
ul. Ruska 46a/9
Wrocław

Zgłoszenia proszę przesyłać na maila: academy@tiff.wroc.pl w tytule wpisując nazwę warsztatów.
Uwaga! Aktualnie przyjmujemy zapisy tylko na listę rezerwową.

O prowadzących:

Maciej Bujko – kurator,animator i edukator,. Założyciel Fundacji TIFF Collective oraz pomysłodawca TIFF Festival, który współtworzy w charakterze dyrektora programowego od 2010 roku. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi oraz Instytut Twórczej Fotografii w Opavie. W 2019 roku uzyskał stopień doktora sztuki w zakresie fotografii. Zaangażowany w projekt TIFF Academy od samego początku jego istnienia jako animator i prowadzący warsztaty. Współtwórca TIFF Center.

Paulina Anna Galanciak – animatorka kultury, fotografka, twórczyni i koordynatorka wielu projektów kulutralno-artystycznych. Zaangażowana w tworzenie TIFF Center i TIFF Festival; współtwórczyni Be Together – integracja i sztuka, Zmapuj Siebie i Odkrytki. Kochanym ciotkom; współpracuje z Wrocławska Fundacja Filmowa oraz Fundacją Jubilo. W 2018 roku otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie Animacji i edukacji kulturalnej oraz finalistka Konkursu Fotografii Teatralnej organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Uwielbia obserwować fotograficznie procesy twórcze, czym dzieli się na OKO Paulina Anna Galanciak.