(Polski) Font & Fotografia #2 oraz Kolacja w TIFF CENTER

(Polski)

Font & Fotografia to powrót cyklu zapoczątkowanego w 2017 roku w jego nowej odsłonie. Program stworzony przez Annę Nałęcką-Milach i Łukasza Rusznicę to seria spotkań wokół książek fotograficznych.
Podczas najbliższego spotkania pt. Dzielenie skóry na niedźwiedziu i inne przypadłości, możecie spodziewać się żywiołowych dyskusji i niewygodnych pytań, których nie będą bali się stawiać przed nami prowadzący. Będąc zakładnikami narracji zapominamy o obrazie, zauroczeni formą gubimy historię. Kopiujemy, albo tak bardzo chcemy zrobić inaczej, że robimy idealny negatyw — mówią autorzy cyklu — Kupujemy książkę i okazuje się, że już ją mamy. Porozmawiamy, o tym co na nas czyha w gąszczu photobooków.

tiff_fot_martasobala (6 of 18)

Po spotkaniu zostańcie z nami na siódmej edycji kolacji w TIFF Center!
Kolacja w TIFF Center to już swoista tradycja! Jeśli chciałbyś/chciałabyś zjeść kolację w towarzystwie i miło spędzić czas, poznać ludzi odpowiedzialnych za powstanie TIFF Center albo zwyczajnie przyjść i pooglądać nasze zbiory książek fotograficznych — jakiekolwiek są Twoje motywacje — odwiedź nas 18 października o 20:30!

Weź ze sobą suchy prowiant, ugotowany przez siebie posiłek lub regularną kolację. Jak to działa? Przyniesione jedzenie kładziemy na wspólnym stole i w super miłej atmosferze jemy, co tylko chcemy.

Kiedy?

18 października 2019, piątek, godz. 19:00

Gdzie?

TIFF CENTER
ul. Ruska 46a/9
Wrocław

O autorach cyklu Font&Fotografia:

Ania Nałęcka-Milach fot. Marek Szczepański

Ania Nałęcka-Milach – graficzka, senior art director, projektantka książek (jako Tapir Book Design). Na stałe współpracująca ze Sputnik Photos. Ukończyła Wydział Grafiki Warsztatowej i Projektowej na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Studiowała także w Helsinkach, na tamtejszej Akademii Sztuk Pięknych. Pracowała w agencjach reklamowych w Warszawie, obecnie prowadzi liczne warsztaty i gościnne wykłady na temat książek fotograficznych. Projektowane przez nią książki zostały nagrodzone i wyróżnione na: POYi The Best Photography Book Award (2012 i 2014), Paris Photo/Aperture Foundation Photobook Award (2012 i 2013), Miesiącu Fotografii w Bratysławie (2012), The New York Photofestival (2011), Photography Book Now (2009 i 2011), Art Books Wanted International Award (2013) i w konkursie Publikacja Roku podczas Fotofestiwalu w Łodzi (2013).

lukaszrusznica-fotografia-by-lolapaprocka

Łukasz Rusznica – od ukończenia studiów na Wydziale Kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego jego prace były wystawiane w wielu galeriach w Polsce i za granicą. Autor książek fotograficznych Subterranean River, Smog, Near, Infra, Toskana i zaprojektowanej przez Thomasa Schostocka – Najważniejszego i tak Wam nie powiem. Laureat Sekcji ShowOFF Miesiąca Fotografii w Krakowie 2012 roku oraz NAGRODY WARTO 2015. W 2016 roku został zaproszony do projektu European Eyes on Japan i wyjechał do Japonii na rezydencję artystyczną. Laureat nagrody Griffin Art Space – Lubicz 2017 przyznanej za najlepsze portfolio w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie 2017. Obecnie jest kuratorem w galerii fotograficznej Miejsce przy Miejscu należącej do Ośrodka Postaw Twórczych we Wrocławiu.