(Polski) TIFF 365 // Książkowy Przegląd Portfolio i wykład Krzysztofa Pijarskiego [online]

(Polski) Książkowy Przegląd Portfolio oraz wykład "Czy jest możliwa książka fotograficzna w internecie?"

(Polski) 23 i 24 października zaprosimy Was na ostatnie w 2020 roku spotkania z cyklu TIFF 365. W piątek (23.10), w Kinie Nowe Horyzonty obejrzymy razem film “Matrix” oraz posłuchamy rozmowy z Christto&Andrew – światowej sławy duetem fotografów, w ramach cyklu Photographer’s Choice. W sobotę od 13:30 w TIFF Center odbywać się będzie Książkowy Przegląd Portfolio z Anną Nałęcką-Milach, Łukaszem Rusznicą oraz Michałem Sitą!
Jeszcze tego samego dnia (o 18:00) zastanowimy się “Czy jest możliwa książka fotograficzna w internecie?” wraz z Krzysztofem Pijarskim, którego wykład w TIFF Center dbędzie się właśnie pod tym tytułem.

2_KPP+S_fb cover
SZCZEGÓŁOWY OPIS WYDARZEŃ:
>>> Książkowy Przegląd Portfolio | Anna Nałęcka-Milach, Łukasz Rusznica, Michał Sita

Pracujesz nad książką fotograficzną i chciałbyś/chciałabyś o niej porozmawiać?
Dowiedzieć się, co specjaliści myślą o jej koncepcji, strukturze i związkach formy z treścią, a przy okazji otrzymać cenne, merytoryczne uwagi?
A może potrzebujesz wskazówek co do kierunku rozwoju już wyprodukowanej książki?

Jeśli tak, to właśnie Ciebie zapraszamy na wymianę doświadczeń i pomysłów, czyli książkowy przegląd portfolio z Anną Nałęcką-Milach, Łukaszem Rusznicą i Michałem Sitą!

Książkowy przegląd portfolio w ramach TIFF 365 to wydarzenie przeznaczone dla studentów i absolwentów fotografii, artystów sztuk wizualnych, uczniów, członków kół fotograficznych i każdego, kto pracuje nad projektami książek fotograficznych i chciałby je zaprezentować ekspertom z dziedziny fotografii.

Przegląd jest bezpłatny!

Obowiązuje wcześniejsze zgłoszenie do udziału w przeglądzie. Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem academy@tiff.wroc.pl do 18.10.2020 r. Prosimy uczestników o wskazanie w wiadomości mailowej konsultanta do przeglądu pierwszego i drugiego wyboru.

UWAGA!
W przypadku dużej ilości zgłoszeń organizatorzy zastrzegają sobie prawo do preselekcji nadesłanych na przegląd projektów.
O wynikach preselekcji uczestnicy zostaną powiadomieni mailowo do 19.10.2020, do końca dnia.

Zakwalifikowanych uczestników prosimy o przyniesienie makiet/wydruków/własnego sprzętu elektronicznego.

>>> “Czy jest możliwa książka fotograficzna w internecie?” Wykład Krzysztofa Pijarskiego

Internet traktujemy zazwyczaj jako przestrzeń wtórną, obszar omówień i dokumentacji, nie jako miejsce realizacji autonomicznych, ambitnych utworów artystycznych. Sytuacja ta wydaje się szczególnie dziwna w przypadku fotografii, medium pozbawionego pojęcia oryginału. Jeśli fotografia może na równych prawach występować pod postacią wystawy i książki, z których obie formy traktujemy jako autonomiczne medium artystyczne, dlaczego tak trudno wyobrazić sobie przestrzeń cyfrową jako takie medium?

Podczas spotkania Krzysztof Pijarski opowie o krótkiej historii eksperymentów z cyfrową książką fotograficzną, by przejść do współczesnych, bardziej autonomicznych form wykorzystujących fotografię. Przedmiotem refleksji będą takie projekty, jak The Sochi Project Roba Hornstry i Arnolda van Bruggena, a przede wszystkim AMZN Tytusa Szabelskiego i Makeshift Pawła Starca, które na bardzo odmienne sposoby podjęły wyzwanie przestrzeni cyfrowej jako medium artystycznego.

Kiedy?

24 sierpnia, sobota, godz. 13:30 oraz 18:00

Gdzie? 

transmisja online na Facebooku TIFF Center

Warsztaty są częścią cyklu wydarzeń edukacyjnych pod nazwą TIFF 365. Projekt finansowany ze środków Gminy Wrocław oraz ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

MKiDN-01_greyscale