Lato w Teatrze 2020 // rekrutacja do projektu

(Polski) Lato w Teatrze_cover wydarzenie-07

“Wszystkie niemożliwości świata” to projekt integracyjno-teatralny organizowany przez TIFF Center i Teatr Arka w ramach programu Lato w teatrze. Działanie skierowane jest do dzieci i młodzieży pełnosprawnych oraz z niepełnosprawnościami z terenu Wrocławia w wieku 10-16 lat. Przez 2 tygodnie zaprosimy uczestników do udziału w warsztatach teatralnych, scenograficznych i pantomimicznych zakończonych finałowym pokazem prac. Będzie to czas inspirowania się światem W Dolinie Muminków Tove Jansson, pełnego różnorodności, akceptacji, odwagi i wspólnotowości.

Zapraszamy do udziału w projekcie!

Szczegóły:
➡ warsztaty: 13-24.07.2020, w godz. 9:00-13:00
➡ pokaz finałowy: 25.07.2020, godz. 12:00
➡ miejsce spotkań: Instytut Grotowskiego, Studio Na Grobli, ul. Na Grobli 30
➡ grupa: max. 12 osób w wieku 10-16
➡ zgłoszenia i pytania: osoby zainteresowane uczestnictwem w wydarzeniu prosimy o kontakt mailowy pod adresem projektbetogether@gmail.com.

Prowadzący:
Maciej Bujko – kurator, nauczyciel, visual merchandiser. Założyciel Fundacji TIFF Collective i pomysłodawca Festiwalu Fotografii TIFF Festival, który współtworzy w charakterze dyrektora programowego od 2010 do 2019 roku. Ukończył PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi, gdzie obronił doktorat w roku 2019 oraz Instytut Twórczej Fotografii w Opavie. Jest zaangażowany w edukacyjny projekt TIFF Academy od 2014 roku jako animator i prowadzący warsztaty. Brał udział w charakterze prowadzącego warsztaty w integracyjnym projekcie Be Together, w ramach którego współprojektował scenografię do katowickiego i wrocławskiego finału.

Paulina Anna Galanciak – animatorka kultury, fotografka, aktywistka, kuratorka. Dwukrotna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz tegoroczna stypendystka Miasta Wrocław. Od 2014 zaangażowana w budowanie Fundacji TIFF Collective poprzez tworzenie projektów i warsztatów oraz ich koordynację. Pomysłodawczyni Be Together – twórczego projektu integracyjnego, współtwórczyni projektu Zmapuj Siebie – wspomagającego dziewczyny i kobiety w mapowaniu swoich możliwości i świadomym decydowaniu o swojej przyszłości.

Alexandre Marquezy – dyrektor naczelny Teatru Arka im. Renaty Jasińskiej, aktor, reżyser, scenograf i pedagog. Rodowity Francuz, absolwent Studium Aktorskiego Cours Florent w Paryżu (1988) oraz Studium Projektowania Kostiumów tamże. Stażysta w domu mody Givenchy. Twórca scenografii do spektaklu “Mniszka” Eduarda Maneta. Aktor teatru w Lasson (Burgundia). Dzięki zdobytemu doświadczeniu Marquezy sam zajął się reżyserią. W teatrze dla dzieci w Lasson stworzył spektakle: „Szach-mat” oraz “Książę, który bał się ciemności”.

Agata Obłąkowska – aktorka, reżyser, choreograf. Dyrektor artystyczny wrocławskiego Teatru „NEON”. Absolwentka wydziału aktorskiego PWST Wrocław (2010). Nominowana do Nagrody Kulturalnej Gazety Wyborczej w kategorii Teatr (2014). Laureatka nagrody im. Małgorzaty Napiórkowskiej dla najlepszego studenta wydziału aktorskiego (2010). Posiada doświadczenie w pracy z młodzieżą i dorosłymi z niepełnosprawnością zdobyte poprzez codzienną pracę w Teatrze Arka. Od wielu lat prowadzi warsztaty teatralne z elementami teatru ruchu i wspólnej synergii.

Koordynacja: Paulina Anna Galanciak
Opieka terapeutyczna: Magdalena Faron, Agata Rosiak


LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym. W aktualnej 13. edycji programu dofinansowanie otrzymało 40 ośrodków z całej Polski – 17 organizacji pozarządowych i 23 samorządowe instytucje kultury. Instytucje, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały Lato w teatrze, mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 4 ośrodkom. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

Więcej informacji na temat programu na:
www.latowteatrze.pl
www.facebook.com/programLatowteatrze

Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

+main

2.it_logo_na ulotki i www

e-teatr_temp

Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa
Raszewskiego finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego